Riteņbraukšana

11 sportisti no Latvijas piedalīsies Eiropas čempionātā riteņbraukšanā

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) preses konferencē nākusi klajā ar ziņojumu, ka Glāzgovā notiekošajā riteņbraukšanas Eiropas čempionātā Latvijas godu aizstāvēs 11 velo sportisti.

Šosejas karaļi no Latvijas

Cīņā par šosejas riteņbraukšanas karaļa godu Latviju pārstāvēs divi kungi, kas sacensībās iesaistīsies pēdējā čempionāta dienā (svētdien, 12. augustā), kad notiks vīriešu grupas sacensības. Latvijas vārdu aizstāvēs:

  • Krists Neilands;
  • Emīls Liepiņš.

Abi vīri šosezon fanus jau ir paspējuši iepriecināt ar UCI kategorijas sacensību uzvarām, proti, katrs no viņiem ir triumfējis UCI pirmās kategorijas velobraucienos, kas noritēja Beļģijā. Krists Neilands ievērojamus rezultātus ieguva pasaules tūres velobraucienu laikā, savukārt Emīls Liepiņš, viens no visu trīs Baltijas valstu vislabākajiem velo sprinteriem, divreiz uzvarēja arī UCI otrās kategorijas velobraucienos. Emīls ir trenējies pie ievērojamajiem sportistiem Romāna Vainšteina un Toma Flakša, un iespējams tieši šie izcilie treneri sniedza viņam iespēju pagājušajā gadā Eiropas elites čempionāta laikā spraigā cīņā izcīnīt ievērojamo 13. vietu. Šajā gadā abi vīri sola darīt visu, kas vajadzīgs, lai sasniegtu vēl labākus rezultātus.

Neiztikt arī bez šosejas karalienes

Arī šosejas riteņbraukšanas sacensību sieviešu grupā Latvijai ir sava izcilniece. Lija Laizāne ir pieteikta un piedalīsies kā individuālajā braucienā, tā arī grupas sacīkstēs. Lija ir vienīgā Latvijas profesionālā šosejas riteņbraucēja, kas vienlaikus ir ne tikai Latvijas valsts, bet arī Itālijas komandas “Aromitalia Vaiano” pārstāve. Viņa nesen sekmīgi piedalījās “Giro d Italia” sieviešu velobraucienā ar īpaši sīvu konkurenci, taču neskatoties uz to, cik ļoti konkurentes bija specīgākas, Lija atsevišķu posmu rezultātu vērtējumā iekļuva TOP 50 braucēju skaitā, savukārt brauciena kopvērtējumā uzrādīja no visām komandas biedrēm visaugstāko rezultātu. Lija savus spēkus pierādīs 5. augustā, kad noritēs sieviešu velobrauciens grupā, un trešdien, kad individuāli parādīs savus spēkus.

BMX grupas sportisti

Eiropas elites čempionāta BMX riteņbraukšanas sacensību posms nekādā gadījumā neizpaliks arī Latvijas sportistiem. Sākotnēji tika nokomplektēts sešu braucēju sastāvs ar:

  • Edžu Treimani;
  • Miku Strazdiņu;
  • Kristenu Krīgeru;
  • Helviju Babri;
  • Vinetu Pētersoni;
  • Vanesu Buldinsku.

Diemžēl uz sacensībām nedosies Mikus Strazdiņš, Latvijas nesenākais čempions, jo ir satraumējies, taču pārējā sportistu komanda jau ir iepazinušies ar nesen uzcelto Glāzgovas BMX centru.