Basketbola spēle

Latvijas U-18 izlases basketbolisti tiek pie ceļazīmes uz Pasaules kausu, iekļūstot Eiropas čempionāta pusfinālā

Latvijas U-18 jauniešu basketbola izlases komanda piektdien, 3. augustā, “Arēnā Rīga” notikušajā Eiropas čempionāta basketbolā ceturtdaļfinālā uzvarēja Lielbritānijas U-18 izlasi ar rezultātu 76:51 periodos:

• 14:13;
  • 19:17;
  • 17:8.

Šī uzvara Latvijas U-18 izlasi iekļāva četru turnīra labāko komandu starpā, nodrošinot vietu pusfinālā, kā arī ceļa zīmi uz 2019. gadā notiekošo Pasaules kausa izcīņu basketbolā U-19 grupas spēlētājiem.

Kas ir izcilākie punktu autori?

Latvijas izlases sastāvā izcili labi šajā spēlē sevi pierādīja Artūrs Kurucs, iemetot 19 punktus, no tiem 14 jau uzreiz pirmā puslaika spēles daļā, un papildus tam izcīnīja arī 9 atlēkušās bumbas. Tajā pat laikā Valters Vēveris, kā arī Artūrs Žagars, katrs spēles laikā iemeta pa 12 punktiem, savukārt Adrians Šnipke rezultātam sarūpēja 10 punktus un izcīnīja vienpadsmit atlēkušās bumbas. Vēl pieminēšanas vērts ir komandas kapteiņa Artūra Žagara sniegums – sešas rezultatīvas piespēles. Lielbritānijas U-18 izlases komandā ievērojamu rezultātu uzrādīja Neitans Robinsons, iemetot 16 punktus.

Turpmākās spēles plāns

Mūsu valsts izlases spēlētāji pusfinālā spēkosies ar Krievijas U-18 izlases komandu, kas piektdien notikušajā ārkārtīgi nervus kutinošajā mačā ar 79:77, pretiniekiem minot uz papēžiem, tomēr uzvarēja Lietuvas izlasi. Latvijas un Krievijas basketbolistu divcīņa norisināsies sestdien “Arēnā Rīga”, spēles sākums 18:30.

Mazliet statistikas

Latvijas U-18 izlasei šī ir jau piektā reize kā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla uzvarētājiem un trešā reize, kad ir sarūpēta ceļazīme uz ilgi gaidīto Pasaules kausa basketbolā izcīņu U-19 grupas izlasēm, iegūtās ceļazīmes dalot pāra gados. Pirmā Pasaules kausa spēle Latvijai bija 1999. gadā, kad komanda izcīnīja devīto vietu, savukārt 2011. gada Pasaules kausa izcīņā, kas norisinājās Latvijā, mājinieki ieguva 10. pozīciju.

Spēles sākums bija ļoti līdzvērtīgs un mazrezultatīvs, jo pirmo piecu minūšu laikā Latvijas U-18 tikai ar vienu punktu pārspēja britus ar rezultātu 5:4, bet pēc tam Vēveris strauji iemeta piecus punktus, taču briti nepalika parādā ar 9:2, kas nolika viņus vadībā ar 13:12. Pēc soda metieniem Latvija atgriezās spēles vadībā.