basketbols

U-18 basketbolisti uz priekšu iet lēni un pamatīgi

U-18 Latvijas jauniešu basketbola izlase tepat Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta laikā panākumos uz priekšu iet “soli pa solim”, kas ir arī jauniešu komandas sauklis. Artūrs Visockis – Rubenis uzskata, ka pēc lieliskajiem panākumiem ceturtdien notikušajā ceturtdaļfinālā ir nepieciešams kvalitatīvi un mierīgi sagatavoties nākamajai spēlei, kas būs jau pusfināls.

Lieliskie rezultāti 2018. gada EČ

Piektdien, 3. augustā notikušajā U-18 izlases spēlē par iekļūšanu pusfinālā Latvijas jaunieši “Arēnā Rīga” sagrāva Lielbritānijas U-18 komandu ar rezultātu 76:51 periodos:

• 14:13;
  • 19:17;
  • 17:8.

Pateicoties šai lieliskajai spēlei, Latvijas U-18 grupas izlase iekļuva Eiropas četru vislabāko komandu starpā un arī nodrošināja sev ceļazīmi uz nākamā, 2019., gada Pasaules kausa čempionātu basketbolā U-19 grupas spēlētājiem.

Pusfinālā Latvijas U-18 izlase spēkiem mērosies vai nu ar Krieviju, vai ar Lietuvu.

Mazo soļu māksla atmaksājas ar uzviju

Treneris stāsta, ka, lai arī Pasaules čempionāts basketbolā notiks tikai nākamajā gadā, pašreizējā U-18 izlase sāks tam gatavoties jau drīz, pēc Eiropas čempionāta noslēgšanās, jo pašreiz ir efektīvi jāsagatavojas nākamajiem pretiniekiem.

Par spēli pret Lielbritānijas U-18 izlasi Visockis – Rubenis izteicās, ka izšķirošajā spēlē par nonākšanu pusfinālā ir izmantota vadīšanas taktika, proti, Latvijas jaunieši noteica spēles tempu un spēlēja no pirmā numura, un britiem nekas cits neatlika kā tikai pielāgoties. Treneris arī uzslavē Anriju Mišku par izcilo spēli, neļaujot pretiniekiem viegli saņemt bumbas, kā arī Adrianu Šnipki par pretinieku ceturto numuru segšanu.

Spēlētāju rezultativitāte ir lieliska

Latvijas U-18 izlases sastāvā izcilu spēli aizvadīja talantīgais Artūrs Kurucs, kas kopsummā ieguva 19 spēles punktus un izcīnīja 9 atlēkušās bumbas, turklāt 14 no 19 punktiem viņš ieguva jau pirmā puslaika laikā, kas bija krietni sīvāks un asāks nekā pārējā spēle. Tajā pat laikā Valters Vēveris tā pat kā Artūrs Žagars katrs rezultātam pievienoja pa 12 punktiem, savukārt 10 punktus iemeta Adrians Šnipke, kas arī izcīnīja vienpadsmit atlēkušās bumbas. Komandas kapteinis Žagars spēles laikā veica 6 rezultatīvas piespēles.